نحوه پخت غذا در فر

نحوه پخت غذا در فر

آشپرخانه به عنوان قلب یک خانه شناخته می‌شود که اعضای خانواده زمان قابل توجهی را در آن سپری می‌کند. از از  این رو باید در آن از وسایلی استفاده کنیم که هم را کار را برای ما آسان‌تر کند، هم بر کیفیت پخت و پز ما بیافزاید. فر امروزه به یکی از وسایل مهم بسیاری از آشپزخانه‌ها تبدیل شده و اولویت سرآشپزهای خبره است. از فر برای برای پخت ماهی، پیتزا، کیک، شیرینی و …. از فر استفاده می‌شود. انواع فر از نظر نوع و محل نصب در آشپزخانه به توکار، معمولی یا به اصطلاح مبله تقسیم می‌شوند. از لحاظ پخت و پز فر گازی و فر برقی و فر کانوکشن (دستگاهی که به کمک المنت و امواج ماکروویو کار خود را انجام می‌دهد) از انواع فر هستند. برای خرید فر باید به نکاتی مثل: مصرف انرژی، عایق بندی بدنه برای حفظ دمای داخلی، تحمل دمای شیشه داخلی، کیفییت درب و سایز و اندازه فر توجه کنید. در این مقاله شما نحوه پخت غذا در فر، انواع فر و راهنمای خرید فر آلتون را مطالعه می‌کنید تا در هنگام خرید یک انتخاب مناسب داشته باشید.

انواع فر مدرن از لحاظ پخت و پز

فرها به دو مدل برقی و گازی تقسیم می‌شوند که تفاوت زیادی با هم ندارند. به طور معمول فرهایی که بر روی گاز سوار هستند با گاز شهری و فرهای توکار یا رو میزی با نیروی برق کار می‌کنند. شما با توجه به نوع مصرف خود می‌توانید یکی از این مدل را انتخاب کنید.

فر گازی

سوخت مصرفی این مدل فر با گاز شهری بوتان و گاز پروپانول تامین می‌شود. برای روشن کردن لامپ و فن باید آن ها را به برق مستقیم متصل کنید. در این مدل گاز چون محیط داخلی آن مرطوب است غذا خشک نمی‌شود. از آنجایی در کشور ما گاز ارزان‌تر از برق است پس استفاده از این نوع فر مقرون به صرفه‌تر است.

فر برقی

در این مدل فر المنت‌های برقی کار پخت غذا را برای شما انجام می‌دهند. یکی از ویژگی‌های فر برقی درجه حرارت ثابت نسبت به سایر مدل‌های موجود در بازار است. ‌با پیشرفت علم و نسل جدید فر بعضی از مدل‌های پیشرفته این دستگاه دارای تمیز کنندگی خودکار، برنامه ی پخت، تایمر هشدار، قفل اتوماتیک در دماهای بالا هستند. در این نوع فر به دلیل داشتن فن داکت حرارت یک جا ساکن نمی‌شود و در کل فر پخش می‌شود، پس همه‌ی غذا را به طور کامل گرم یا پخت می‌شود. امروزه فر برقی از پرطرفدارترین محصولات است.

قابلیت‌های فر

در فرها به منظور بالا بردن کیفیت پخت و پز قابلیت‌های در نظر گرفته شده است. در ادامه کاربردی‌ترین آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

یخ زدایی

این ویژگی بسیار کاربردی را همه‌ی فرها ندارند. در این حالت بدون استفاده از حرارت فر و تنها با به چرخش درآمدن هوای داخل فر انجماد مواد بسیار سریع ذوب می‌شود.

المنت پایین

یک المنت مخفی در قسمت زیری فر قرار دارد که این المنت باعث می‌شود پخت غذا بدون سوزاندن و به آرامی از قسمت پایین شروع شود.

المنت بالا و پایین

از ترکیب دو المنت بالا و پایین برای غذاهای با ماهیت خمیری مانند نان و کیک های مخلوط استفاده می‌شود که گرما از دو طرف به ظرف وارد شود و مواد ما در انتها خامی نداشته باشد.

فن همرفتی

وجود فن بسیار کاربردی است و باعث می‌شود گرما درون فر گردش پیدا کند. این قابلیت وقتی با روشن کردن دو المنت پایین و بالا باشد مصرف برق و انرژی را 30 تا 40 درصد کم می‌کند.

المنت بالا و گریل

برای بهره بردن از این ویژگی بهتر از قفسه‌ی سیمی استفاده کنید و برای پختن استیک و سوسیس و برشته کردن پنیر المنت و گریل را فعال کنید.

المنت بالا + گریل + فن کانوکشن

این المنت‌ها برای پخت مرغ و ماهی مناسب هستند، چرا که با فن گرما را در تمام فر پخش می‌کنند. در صورت استفاده از این المنت‌ها گرما به داخل غذا نفوذ می‌کند و مانع از سوختگی قسمت رویی و نپختن شکم مواد غذایی می‌شود.

گریل

گریل کردن با استفاده از المنت‌ها اتفاق می‌افتد و شما می‌توانید خیلی راحت سرخ کردنی‌های خود را با فر انجام دهید.

جوجه گردان

مرغ گریل شده درون فر طرفداران زیادی دارد. شما می‌توانید جوجه گردان فر خود غذای مورد علاقه‌ی خود را طبخ کنید.

نحوه پخت غذا در فر

لامپ فر

لامپ فر برای این است که شما مراحل پخت غذای خود را مشاهده کنید. با آرامش تمام مراحل نحوه پخت غذا در فر خود را زیر نظر داشته باشید.

کارآیی فر

با استفاده از فر، به روش‌های مختلف غذای خود را طبخ کنید. پرکاربردترین و سالم‌ترین این روش‌ها در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

کباب کردن

مرغ و گوشت کبابی در بین خانوده‌های ایرانی بسیار پرطرفدار است. شیوه‌ی رایج و قدیمی آن درست کردن آن بر روی آتش و استفاده از شعله‌ی مستقیم است. اگر شما مایل هستید مرغ یا گوشت کبابی میل کنید می‌توانید با استفاده از فر خیلی راحت و ساده آن را طبخ کنید. در هنگام پخت حواستان به زمان و درجه حرارات باشد تا گوشت شما نسوزد.

آرام پختن

برای آرام‌پز کردن باید موادی را که قصد دارید پخته شوند را درون یک ظرف بگذارید، درون آن آب بریزد، درب آن را ببندید و آن را درون فر قرار دهید تا با استفاده از بخار آب در درجه حرارت کم مواد غذاییتان پخته شود و گرما به درون غذا نفوذ کند.

مایکروویو

ماکروویو غذا را با امواج کوتاه ویژه می‌پزد. در واقع ماکروویو با مرطوب کردن فضای داخلی استفاده از روغن را به حداقل می‌رساند. چون زمان ماندن مواد غذایی در حرارت کم است مواد غذایی در این روش کمتر خاصیت خود را از دست می‌دهند. مادامی که قصد کردید از این روش برای پخت و پز و نحوه پخت غذا در فر استفاده کنید حتما نکات زیر را در نظر داشته باشید.

  • از ظروف فلزی استفاده نکنید، زیرا امواج ماکروویو باعث خرابی آن‌ها می‌شود و ممکن است آنها با شدت به دیواره‌ی فر برخورد کنند و به دستگاه آسیب بزنند.
  • ظروف قابل استفاده در فر باید از جنس شیشه، سرامیک، کارتن و ظروفی که در راهنمای مایکروویو ذکر شده است، باشد.

زودپز

با استفاده از زودپز غذای شما سالم تری دارد. طریقه کار با زودپز به این شکل است که آب به جوش می‌آید به بخار تبدیل می‌شود و به این ترتیب فشار درون زودپز زیاد می‌شود. غذایی که در زودپز پخته می‌شود از نظر طعم زیاد جالب نیست و شما باید با استفاده از چاشنی‌های خوراکی طعم آن را عوض کنید. در روش آبپز کردن مواد غذایی در مدت زمان کمی به مرحله‌ی سرو می‌رسند برای همین ویتامین‌ها و آمینواسیدها و مواد ضروری مواد خوراکی در معرض آسیب کمتری هستند. به دلیل خصوصیات ویژه‌ای که دارد برای طبخ غذای کودکان توسط متخصصان تغذیه پیشنهاد شده است.

آکریل آمید در مواد غذایی

آکریل آمید (Acrylamide) ترکیب شیمیایی بی‌بو، سفیدرنگ و شفاف است که بر اثر حرارت دادن مواد نشاسته‌ای مثل سیب‌زمینی و نان در دماهای بالا (بیشتر از 120 درجه سانتی‌گراد) به وجود می‌آید. پس باید برای طبخ آن‌ها به این نکته دقت کنید: زمان طبخ آن‌ها را به کمترین حد برسانید، وقتی رنگ غذاها به قهوه‌ای روشن درآمد آن‌ها را خارج کنید و اجازه ندهید رنگ آن‌ها خیلی تیره شود، از قطعات بززرگ و ضخیم استفاده کنیم.

غذا را در فر بپزید تا سالم بمانید

اگر شما می‌خواهید غذایی فست فودی پرطرفداری مثل و پیتزا و لازانیا یا انواع کیک را درست کنید پس حتما به یک فر در آشپزخانه‌ی خود نیاز دارید. توجه داشته باشد که فر به دلیل نگهداری ارزش مواد غذایی مثل ویتامین‌ها و آمینو اسیدها بسیار حائز اهمیت است. استفاده از این دستگاه اصول خاص خود را دارد که می‌تواند نتیجه‌ی آشپزی شما دگرگون کند.  شما باید قبل از هرچیزی به این موضوع دقت داشته باشید که هر غذا باید چه زمان و با چه درجه حرارتی در فر باشد. برای استفاده مناسب از فر ابتدا باید تبدیل درجه‌ها را به خوبی یاد بگیرید. فرهایی که حداکثر حرارت آنها 500 یا 550 باشد، بر اساس فارنهایت تنظیم شده‌اند. اما فرهایی که حداکثر حرارت آنها 250 تا 300 درجه است، بر اساس سانتی گراد تنظیم شده‌اند.

هنگامی که می‌خواهید از فر برای پخت شیرینی استفاده کنید لازم است فر را حداقل 15 دقیقه قبل از قرار دادن مایع کیک در فر روشن کنید تا فر گرم شود. حواستان باشد که در هنگام پخت شیرینی و کیک دمای آن را خیلی بالا نبرید زیرا دمای بالا سبب می‌شود درون خمیر شما نپخته و لایه‌ی بیرونی آن بسوزد. به یاد داشته باشید که مکان مناسب کیک در فر در طبقه وسط چون نوسان گرما کمتر است و غذا به طور معمول در طبقه پایینی است.

درجه حرارت همه‌ی فرها با حالت استاندارد و طبیعی خود تفاوت‌هایی دارند و فری خوب است که این تفاوت در آن کم باشد.

فرهای برقی سبب خشک شدن مواد غذایی می‌شود پس بهتر برای پخت بعضی از مواد مقداری بخار از طریق اسپری آب به درون فر یا ریختن آب در سینی و قرار دادن آن در پایین‌ترین نقطه فر، به فر اضافه کنید.

نحوه پخت غذا در فر

پروانه هواکش

همه‌ی فرها این ویژگی را ندارند. کار پرونه هواکش توزیع یکسان و یکنواخت گرما در فضای داخلی فر است. اگر این پروانه از کار بیفتد در پخت مواد خوراکی مثل انواع کیک و شیرینی به مشکل برخورد می‌کنیم.

سخن نهایی

امروزه در طبخ انواع غذاها، فر جایگاه بسیار مهمی دارد. از این‌رو به عنوان یکی از پرکاربردترین وسایل در آشپزخانه شناخته می‌شود. فر قابلیت‌های بسیاری دارد که بر روی نحوه استفاده از آن تاثیرگذار هستند. با رعایت اصول و نکات مهم، شما با نحوه پخت غذا در فر آشنا شدید و با رعایت اصول و نکات مهم، بهترین و سالم‌ترین غذا را در فر بپزید.

0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.