مهم‌ترین نکات در هنگام خرید ماشین لباسشویی

مهم‌ترین نکات در هنگام خرید ماشین لباسشویی

از جمله وسایل مهم در زندگی روزمره امروز، ماشین لباسشویی است. برای خرید ماشین لباسشویی باید هزینه‌ بالایی بپردازیم، بنابراین در هنگام خرید آن باید نکاتی را در نظر بگیریم. خرید اشتباه موجب پشیمانی و گاها متحمل شدن ضرر مالی می‌شود. پیش از خرید ماشین لباسشویی بهتر است انواع آن را بشناسید و با قابلیت‌ها و امکاناتی که یک دستگاه می‌تواند داشته باشد آشنا باشید. لیستی از نیازهای خود، قابلیت‌ها و امکاناتی که از دستگاه انتظار دارید در دست داشته باشید تا در نهایت از خرید خود راضی باشید. مشتری سرا در این مقاله راهنمایی‌های لازم برای خرید ماشین لباسشویی مناسب را به شما ارائه می‌کند.

ماشین لباس‌شویی چه مدل بخریم؟

ماشین‌های لباسشویی در انواع مدل‌ها تولید می‌شوند و هر یک از آن‌ها ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص خود را دارند. برای داشتن خریدی درست باید با انواع مختلف ماشین لباسشویی آشنایی داشته باشید و یک نوع مناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.

ماشین لباسشویی درب از بالا (مدل معمولی)

خروجی همه ماشین‌های لباسشویی درب از بالا در بخش بالایی محصول قرار گرفته است. پنل کنترل نیز در بالای آن است که البته در برخی مدل‌ها در جلوی دستگاه تعبیه می‌شود. ماشین لباسشویی درب از بالای معمولی دارای مزایا و معایب مختلفی است. از جمله مزایای آن می‌توان به کیفیت بالای شستشوی البسه با پر کردن مخزن از آب و مواد شوینده و چرخش حین عمل شستشو، قیمت نسبتا پایین و مناسب آن، سبکی و کاربرد آسان اشاره داشت. این مدل‌ها در نوع مینی واش نیز تولید می‌شوند، که این نوع جای بسیار کمی را اشغال می‎کند.

اما با خرید این نوع ماشین لباسشویی از چندین مزیت محروم می‌شوید. تنها استفاده‌ای که این مدل دارد، شستشو است و به عنوان دستگاهی چندکاره نمی‌توان آن را به کار گرفت. ظرفیت این ماشین لباسشویی‌ها 3 تا 7 کیلوگرم است. عیب بزرگ دیگر آن‌ها مصرف آب بالایی است که دارند. سرو صدای تولید شده توسط این ماشین بالا بوده و مزاحمت زیادی ایجاد می‌کند.

 

ماشین لباسشویی درب از بالا (دوقلو)

شستشو در ماشین لباسشویی درب از بالای دو قلو با معلق شدن البسه انجام می‌شود. ظرفیت محدود این دستگاه مانع از مصرف بالای آب می‌شود. سرعت چرخش آن‌ها بالاست، اما با این‌حال بازدهی بالایی در شستشو دارند و از این نظر محبوب هستند.

به کمک این ماشین لباسشویی دوقلو می‌توانید تا مقدار زیادی لباس بشویید. ظرفیت این نوع ماشین به 9 کیلوگرم نیز می‌رسد، کافیست نوع 9 کیلوگرمی آن را برای خرید انتخاب کنید. در این دستگاه یک محفظه به عنوان خشک کن قرار گرفته است ک با سرعت بالا و در مدت زمان کم لباس‌ها را خشک می‌کند.

با این‌حال چرخش بالای این دستگاه‌ها موجب چروک شدن لباس‌ها پس از شستشو می‌شود.

ماشین لیاسشویی درب از جلو

محبوب‌ترین نوع ماشین لباسشویی طی ده سال اخیر، ماشین لباسشویی درب از جلو است که با مصرف انرژی پایین کیفیت شستشوی بالایی دارند. در این دستگاه‌ها پنل کنترل بر روی قسمت جلویی قرار می‌گیرد. محفظه شستشو افقی است و نیازی به پر شدن کامل ندارد. با این حال ظرفیت بالایی داشته و با بهترین کیفیت البسه را می‌شوید. خشک کن این محصولات با سرعت بسیار بالا در مدت کوتاهی البسه را خشک می‌کند. این دستگاه‌ها که معمولا گران قیمت‌تر از انواع دیگر هستند با تنظمیات و قابلیت‌های بهتر و کاربردی عرضه می‌شوند و صدا و لرزش بسیار پایینی دارند.

قابلیت‌های مهم ماشین لباسشویی

در هر دستگاه، مزایا و امکانات مختلفی در نظر گرفته می‌شود که موجب افزایش کیفیت شستشو و راحتی شما می‌شوند. در عین حال هر چه این قابلیت‌ها بیشتر باشند، قیمت ماشین بالاتر خواهد بود. در ادامه به بررسی این ویژگی‌های مهم می‌پردازیم؛ اغلب این خصوصیات در ماشین لباسشویی درب از جلو اهمیت دارند.

نوع موتور

ماشین لباسشویی‌ها را می‌توان از روی نوع موتور دسته‌بندی کرد. برخی از این انواع دارای موتور تسمه‌ای و برخی دارای موتور بدون تسمه هستند. در ماشین لباسشویی تسمه‌ای موتور در پایین دستگاه تعبیه شده و با استفاده از تسمه کار می‌کند؛ در حالی که محل قرارگیری موتور در نوع بدون تسمه در قسمت پشتی دستگاه است و کار کردن آن بدون تسمه و به صورت مستقیم است.

موتور دایرکت درایو یا بدون تسمه نسبت به نوع تسمه‌دار لرزش و صدای بسیار کمتری داشته و آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورد. حذف تسمه و کارکرد مستقیم موتور موجب افزایش بازدهی آن می‌شود. این موتورها قدرت بسیار بالایی دارند و دور آن‌ها می‌تواند به 3000 دور در دقیقه نیز برسد. موتورهای دایرکت درایو توانایی تشخیص ظرفیت غیرمجاز و بیش از حد را دارند و در این صورت شستشو را آغاز نمی‌کنند. بدین گونه از آسیب رسیدن به دستگاه جلوگیری می‌کند. البته حساسیت این مدل‌ها به ضربه و تغییرات ولتاژ مضر است. باید از تعادل موتور و محل آن برای داشتن کارکرد درست اطمینان داشت. تعمیر این مدل موتورها هزینه بسیاری به دنبال دارد.

ستاره انرژی

ستاره انرژی در هر دستگاهی به منزله مصرف پایین و بهینه آن است. در این مدل‌ها یک حسگر رطوبت لباس قرار دارد که مصرف انرژی را کاهش می‌دهد؛ به این صورت که با خشک شدن لباس، خشک کن خاموش می‌شود و فعالیت آن تا پایان زمان تعیین شده توسط شما ادامه نمی‌یابد.

نمایشگر دیجیتال

در مدل‌های جدید ماشین لباسشویی، کنترل شرایط درونی دستگاه و یا تغییر تنظیمات از طریق یک پنل دیجیتال انجام می‌شود. امکان بروز اشتباه در تنظیمات این مدل‌ها به شدت کاهش می‌یابد و استفاده از آن‌ها بسیار آسان است.

مهم‌ترین نکات در هنگام خرید ماشین لباسشویی

سیستم شستشو با بخار

در برخی مد‌ل­ها یک سیستم شستشو با بخار وجود دارد. استفاده از این سیستم موجب شستشوی البسه به کمک بخار آب می‌شود. بخار قدرت بالایی دارد و لک‌ و بوی لباس را از بین می‌برد. نفوذ بخار به جای جای لباس تمامی آلودگی‌ها را نابود خواهد کرد. البته این سیستم موجب افزایش زیاد قیمت دستگاه می‌شود.

ظرفیت دیگ

پیش از خرید ماشین لباسشویی تعداد اعضای خانواده خود و ظرفیتی که نیاز دارید را در نظر بگیرید. در غیر این صورت ممکن است دستگاهی خریداری کنید که گنجایش کافی نداشته و شما را مجبور به استفاده چند باره کند. برای راحتی در انتخاب توصیه می‌شود اگر خانواده‌ای پرجمعیت یا با جمعیت متوسط دارید از ماشین‌های 6 تا 7 کیلوگرمی استفاده کنید. در صورتی که مجرد یا زوج هستید، یک ماشین 5 کیلویی برای مصرف روزانه شما مناسب است.

رتبه انرژی

یکی از مهم‌ترین فاکتورها، میزان مصرف آب و انرژی در دستگاه است که هزینه استفاده از دستگاه را برآورد می‌کند. اگر به دنبال محصولی با مصرف انرژی بهینه هستید از دستگاه‌هایی با گرید انرژی A تا A+++ استفاده کنید. راندمان انرژی A+++ بسیار بالاست و هزینه‌ها را تا حد بسیار بالایی افزایش می‌دهد. اگر چه گرید انرژی بالاتر منجر به افزایش قیمت دستگاه می‌شود اما به خاطر داشته باشید که این افزایش قیمت در طول زمان چندین برابر جبران خواهد شد. برخی ماشین‌های لباسشویی درب از جلو تنها 50% مصرف برق و 33% مصرف آب نسبت به دیگر انواع ماشین دارند.

مهم‌ترین نکات در هنگام خرید ماشین لباسشویی

دیگ دستگاه

پس از ابعاد، نوع و جنس دیگ اهمیت بالایی در خرید ماشین لباسشویی دارد. دقت داشته باشید که دیگی که از جنس استیل زنگ نزن ساخته شده باشد ضمن داشتن طول عمر بالاتر به لباس نچسبیده و بو نمی‌گیرد.

در ماشین‌ لباسشویی‌های جدید از نسل جدید درام الماسه استفاده می‌شود. این نوع دیگ کیفیت شستشو را از طریق بالا بردن تماس آب و مواد شوینده با البسه افزایش می‌دهد. همچنین به دلیل ریز بودن حفرات آن، امکان نخ کش شدن و خرابی الیاف پایین می‌آید.

مهم‌ترین نکات در هنگام خرید ماشین لباسشویی

سرعت چرخش

هر چه سرعت چرخش دیگ بالاتر باشد، لباس‌ها در زمانی کمتر و همچنین بهتر خشک خواهد شد. بهترین سرعت در بازه 1100 تا 1600 دور در دقیقه است. در حقیقت سرعت بالا نشان دهنده قدرت بالای موتور و در نتیجه کیفیت دستگاه است.

شیر ورودی اب سرد و گرم

اگرچه در بسیاری از دستگاه‌ها تنها یک شیر آب سرد وجود دارد، اما اگر به آب گرم دسترسی دارید بهتر است یک ورودی برای آن در دستگاه قرار گرفته باشد. آب گرم با کیفیت بالاتر و با مصرف انرژی کمتری شستشو را انجام می‌دهند. در غیر این صورت گرم شدن آب باید با کمک المنت‌های دستگاه انجام شود که منجر به افزایش مصرف خواهد شد.

امکانات و برنامه‌های شستشو

بر خلاف انواع قدیمی ماشین لباسشویی که تنها محدودیت در نوع شستشو داشتند، ماشین‌های امروزه مجموعه‌ای از برنامه‌های مختلف به شما عرضه می‌کنند. بدین ترتیب می‌توانید به صورت اصولی البسه با جنس و رنگ مختلف را بشویید. برنامه‌هایی مختلفی چون برنامه شستشوی سریع، سیستم شستشوی اقتصادی، سیستم شستشوی تاخیری و … مثال‌هایی از این برنامه‌ها هستند. به راحتی لباس کودک، البسه پشمی و کتان، لباس‌های مجلسی و ورزشی خود را با بهترین کیفیت بشویید. با استفاده از سیستم ضد چروک جلوی چروک شدن بیش از حد لباس را بگیرید.

بنابراین برنامه‌های دستگاه‌های مختلف را بررسی کنید و متناسب با نیاز خود یکی را تهیه نمایید. به عنوان مثال اگر لباس‌هایی دارید که مدام نیاز به اتوکشی دارند به سراغ دستگاهی بروید که از برنامه ضد چروک یا اتوکشی آسان بهره‌مند است.

در برخی ماشین‌های لباسشویی از فناوری جت واش که موجب شستشوی با کیفیت بسیار بالا می‌شوند استفاده شده است. وجود سیستم شستشوی اسلامی شما را از طهارت لباس مطمئن می‌کند. برخی از مدل‌ها نیز مجهز به فناوری نانوسیلور هستند، این تکنولوژی بیش از 650 میکروب، قارچ و … را نابود و البسه را خوشبو می‌کند.

راحتی در استفاده

با توجه به افزایش تنظیمات و قابلیت‌ها و پیچیدگی در استفاده از دستگاه‌های امروزه، بهتر است مدلی را انتخاب کنید که با ارائه یک منوی شفاف شما را در استفاده آسان همراهی کند. .یک ماشین لباسشویی خوب، دستگاهی است که تغییر تنظیمات آن آسان انجام شده و شرایط درونی دستگاه و میزان زمان باقی‌مانده به پایان سیکل شستشو را به شما اطلاع دهد.

در نهایت نیز:

بنابر نکات ذکر شده، دستگاهی را انتخاب کنید که ویژگی‌هایی مطابق با نیاز شما داشته باشید. موارد ذکر شده مهم‌ترین نکات موثر در خرید یک دستگاه مناسب هستند که بر کیفیت و رضایتمندی شما از خرید تاثیرگذارند.

فراموش نکنید که هر چه امکانات پایین‌تر باشد، قیمت محصول نیز کمتر خواهد بود.

به خاطر داشته باشید که برخی رنگ‌ها مانند سیلور موجب افزایش قیمت دستگاه می‌شوند.

محصولی با خدمات پس از فروش و بهترین ویژگی‌های مورد نیازتان را انتخاب و خریداری کنید.

اگر قیمت برای شما اهمیت بسیار بالایی دارد، نکات ذکر شده را اولویت‌بندی کنید و مطابق با اولویت‌های خود خرید کنید.

شما مشتریان عزیز می توانید انواع ماشین لباسشویی در برند های مختلف ازجمله اسنوا، ایکس ویژن، پاکشوما و … از فروشگاه اینترنتی مشتری سرا بخواهید.

0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.